Xiaomi 15, Snapdragon 8 Gen 4 ile Ekim Ortasında Gelebilir

Geçtiğimiz hafta çıkan bir haberde, Xiaomi’nin Qualcomm’un yaklaşan Snapdragon 8 Gen 4 işlemcisi için özel ilk lansman hakkına sahip olduğu iddia edilmişti. Xiaomi 15 ile alakalı olabileceğini düşünmüştük. Bugün ise yeni bir söylenti, bu lansmanın tam olarak ne zaman gerçekleşeceği hakkında bilgi veriyor. Verimli sızıntı kaynaklarından Digital Chat Station’a göre, Snapdragon 8 Gen 4 ile çalışan ilk cihazın Ekim ayı ortasında piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Eğer Xiaomi’nin özel lansman hakkı ile ilgili önceki haber doğruysa, bu Xiaomi 15 (ve muhtemelen 15 Pro ile birlikte) Ekim ortasında resmi olarak tanıtılacak demektir. Tabii ki, o zamana kadar birçok şey değişebilir çünkü o ana kadar hala oldukça uzun bir süre var. Ancak Xiaomi 14’ün geçen yıl 26 Ekim’de duyurulduğunu belirtmekte fayda var.

Xiaomi 15’in tanıtımı, şirketin amiral gemileri için son birkaç yıldır olduğu gibi, muhtemelen bu kez de Çin’de olacak.

Digital Chat Station’a göre, Snapdragon 8 Gen 4’ün Geekbench’te tek çekirdek puanı yaklaşık 2.700 ve çok çekirdek puanı ise yaklaşık 10.000 civarında. İşlemcisinin 3.6 ila 4 GHz hızında çalışacak iki ekstra büyük çekirdeğe sahip olduğu söyleniyor. Sızıntı kaynağı hem CPU hem de GPU tarafında nispeten büyük teorik performans iyileştirmeleri beklememizi söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x