A Milli Futbol Takımı’nda iletişim kazası! Arda Güler gerçekleri

A Milli Takımımız’ın Avrupa Şampiyonası’ndaki en ciddi sınavında, Arda Güler’in yokluğu konuşulurken, ay-yıldızlı teknik ekibin onu korumak istediği ortaya çıktı. Montella’nın, “Yorgun” ifadesi üzerinden yorum yaptığı Arda’nın sadece bitkin olmadığı, kasığında küçük bir sakatlık olduğu öğrenildi.

Maç günü çekilen MR’ı temiz çıksa da, İtalyan teknik adam, sezon başında Real Madrid’de zor günler yaşayan oyuncusu hakkında ‘sürekli sakat’ algısı yaratılmaması için bu yola başvurdu. Çünkü Arda’ya daha fazla ihtiyacı olacaktı.

“BELKİ GOL ATAR”

Bu düşünce içerisinde Arda’nın yerine Yunus Akgün’ü tercih eden ay-yıldızlı ekibin Teknik Direktörü, karşılaşma 3-0’a geldikten sonra birçok oyuncusunu ısınmaya gönderdi. Arda Güler’in oyuna girmek istemesi ve en iyi üçüncülük için averajın önemli olması sebebiyle Montella maç öncesi planında değişikliğe gitti. Milli Takım çalıştırıcısı, 2-0’iken maçı çevirme ihtimalini düşünerek bile oyuna almadığı Arda’yı, “Belki bir gol atar” diye düşünerek sahaya sürdü. Bu da doğal olarak eleştiri konusu oldu.

ELEŞTİRİ OKLARI MONTELLA’YA

Portekiz karşısında alınan 3-0’lık yenilgi, eleştiri oklarının Montella’ya dönmesine neden oldu. Çıkardığı kadronun tartışılması, maç sırasındaki hamleler, en fazla tenkit edilen konuların başında geldi. Deneyimli teknik adamın eleştirildiği bir başka konu ise oyun sistemi. Klasik 9 numaradan bağımsız şekilde oyunda ısrar eden İtalyan teknik adam, bunun sıkıntılarını son iki maçta fazlasıyla yaşadı.

Bitirici vuruşlarda zayıf kalınması, sadece geçiş oyunları ile sonuca gitmeye çalışılması, topu tutup, oyunu rakip alana taşıyamamak yüzünden Millilerimiz, Portekiz ceza alanına giremedi.

Bu yaşananların ardından Teknik Direktör Montella’nın farklı bir sistemle son Çek Cumhuriyeti maçına çıkması bekleniyor. Cenk’in ya da Semih’in ileri uçta oynaması üzerine plan yapılırken, daha deneyimli Cenk’in şansı daha fazla.

“İNANMAKTAN VAZGEÇMEYİN”

Arda Güler, Portekiz maçının ardından adeta A Milli Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella’ya kalkan oldu. Karşılaşma sonrasında İtalyan teknik adamın kendisini alnından öpen fotoğrafı paylaşan Arda, “Bu takıma inanmaktan ve bizi desteklemekten vazgeçmeyin çünkü biz son dakikaya kadar ülkemiz için savaşmayı bırakmayacağız” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x